Toolchecker FAQ-Macro’s en check 24

Deze pagina is specifiek voor veelgestelde vragen over de Toolchecker CO2-reductietool.

Foutmelding bij openen Excel dat de macro’s worden geblokkeerd
Kijk bij deze Veelgestelde Vraag.

Check 24: Wat wordt bedoeld met “meer dan 100% van de vervangingsmaatregelen ingepland”?

Deze check kijkt naar maatregelen die deels alternatieven van elkaar zijn. Ze gaan over dezelfde installatie of proces, zoals de maatregelen over TL-buizen of de maatregelen over warmteterugwinning van ventilatielucht.

Voorbeeld. Er is een maatregel voor alleen de TL8-buizen vervangen (GF2), maar ook één voor opbouwarmatuur met TL8-buizen (GF6), en een maatregel voor ingebouwde plafondarmaturen met TL8-buizen (GF14). Afhankelijk van de situatie kies je voor één van die opties. Het kan zijn dat alle drie van toepassing zijn, plan ze in dat geval in naar rato van aanwezigheid. Dit doe je door niet een ‘1’, maar bijvoorbeeld een ‘0,2’ in te plannen bij GF14 als 20% van de verlichting ingebouwde plafondarmaturen zijn.

Je krijgt een paarse ‘?’ in de Toolchecker op het moment dat de alternatieve maatregelen in jouw CO2-reductietool op een locatie samen ingepland zijn voor meer dan 100%. Kijk bij ‘Actie als niet OK of ?’ om welke EML-codes of maatregel ID’s (voor niet-erkende maatregelen) het gaat. Maak een keuze voor één van de maatregelen of plan ze allen minder dan 1 in.

Secret Link

Meer over EVZ

Webinar Starten met de CO2-routekaart

CO2-routekaart nodig voor de Milieuthermometer Zorg certificering? Volg dan deze praktische handleiding voor het opstellen van een CO2-routekaart met CO2-reductietool. Met handige tips en voorbeelden. Gratis webinar van EVZ op donderdag 29 januari 9.30-10.15 uur.