Blowerdoortest spoort kieren op bij tandartspraktijk CTI Warmond

  • Praktijkvoorbeeld
Bart Fugers bij een voordeur van een tandartspraktijk waar rode folie overheen zit voor blowerdoortest

Op deze pagina

Dit kennisbankartikel hoort bij thema(s): 

Tochtplekken in een gebouw opsporen

De blowerdoortest is een handige manier om naden en kieren in een gebouw op te sporen. Nadat ventilatiekanelen zijn afgetapet en alle ramen en deuren zijn gesloten wordt er onder hoge druk lucht door het gebouw geblazen. Daarna worden met een warmtebeeldcamera de naden en kieren in het gebouw opgespoord. Met dit inzicht kan de gebouweigenaar doelgericht en effectief warmteverlies tegengaan. Kierdichting, zoals luchtdichte tapes en tochtstrips, kunnen veel verbeteren. Praktijkvoorbeelden laten zien dat met deze maatregelen flink kan worden bespaard op de gasrekening.

Zinvol voor zorgpraktijken in oudere gebouwen

Deze blowerdoortest is zinvol om uit te voeren in eerstelijnszorg-praktijken (die veelal in oudere lekke gebouwen zitten) en mogelijk ook voor zorgorganisaties in de care.

In dit inspiratiefilmpje is Coen Middelweerd te zien die in het gebouw van tandartspraktijk CTI Warmond een blowerdoortest laat uitvoeren. Vanuit het Ontzorgingsprogramma van de Provincie Zuid-Holland is Bart Fugers van verduurzaammijnwoning.nu ingeschakeld om de test uit te voeren.

Bekijk de video en zie welke nuttige inzichten een blowerdoortest kan opleveren. Zo verminder je het energieverbruik (en dus ook de energiekosten) en vergroot je het gebruikerscomfort.

Ook meedoen met een ontzorgingsprogramma?

Gerelateerde artikelen
Secret Link

Meer over EVZ

Webinar MPG-berekeningen voor zorgvastgoed, dinsdag 10 nov

Hoe werken de nieuwe regels voor de MPG en de berekening ervan en hoe kun je ze gebruiken om duurzamere keuzes te maken bij nieuwbouw en renovatie? In deze webinar krijg je uitleg en toelichting,  aan de hand van actueel onderzoek bij verschillende zorggebouwen.