Format voor DUMAVA-aanvraag met de CO2-routekaart

  • Hulpmiddel
Dit kennisbankartikel hoort bij thema(s): 

Bij een aanvraag voor DUMAVA-subsidie kan een portefeuilleroutekaart worden gebruikt als verduurzamingsadvies. Dit is dan een alternatief voor het maatwerkadvies of als aanvulling bij het energieadvies (zie hieronder). Met een vastgestelde actuele portefeuilleroutekaart, bijvoorbeeld een CO2-reductietool versie 2 en bestuursoplegger, voldoe je aan deze voorwaarden.

Volgens RVO:

Waar moet het verduurzamingsadvies aan voldoen? 

  • Integraal verduurzamingsproject: “U kunt ook kiezen voor een portefeuilleroutekaart waarin staat hoe u uw vastgoed gaat verduurzamen. Dan heeft u geen maatwerkadvies nodig. […] Hoort uw gebouw bij de zorgsector, dan moet de portefeuilleroutekaart zijn opgesteld volgens de formats van het Expertisecentrum Verduurzaming”
  • Losse maatregelen: Energieadvies of portefeuilleroutekaart, waarin in ieder geval bepaalde informatie moet staan, zie RVO webpagina.

Wil je de portefeuilleroutekaart met de CO2-tool gebruiken bij je DUMAVA-subsidieaanvraag? Stuur dan dit ingevulde format mee als aanvulling bij de aanvraag. Met dit format laat je RVO zien waar welke gegevens staan in je CO2-reductietool en bestuursoplegger.

Instructie: download het Word-document, pas aan volgens de instructies, kies voor weergave zonder opmerkingen en sla het dan op als pdf.

Let op: bij een aanvraag voor een integraal project heb je ook een energielabel (huidig en verwacht) nodig.

NB: Deze informatie is geactualiseerd op 9 april 2026. De definitieve wijzigingen voor de regeling van 2026 zijn hier nog niet verwerkt, dus check altijd nog bij RVO.

Format om te gebruiken bij DUMAVA-aanvraag met portefeuilleroutekaart 2025

Gerelateerde artikelen
Secret Link

Meer over EVZ

Webinar: Samenwerken met je financial - budget voor de CO2-routekaart

Hoe krijg je voldoende budget voor de verduurzamings­maatregelen en projecten in de CO2-routekaart? Leer over de wereld en taal van de financial bij een zorgorganisatie als basis voor een succesvolle samenwerking. 
Donderdag 28 mei 14.00-14.45 uur