De CO2-reductietool
De CO2-reductietool
Lees hoe je de CO2-reductietool kan gebruiken om de portefeuilleroutekaart voor de care op te stellen. Tutorials en veelgestelde vragen helpen je op weg.
Een snelle start
Met de CO2-reductietool van Milieuplatform Zorgsector maken zorginstellingen in de care (incl. revalidatie) relatief eenvoudig een routekaart.
Kenmerken van de tool:
- snel inzicht genereren
- in te vullen door projectleiders vastgoed
- resultaat goed leesbaar voor bestuurders
- zelf aan te passen naar de eigen situatie
- per gebouw in te zetten
- geeft een cumulatief beeld voor alle gebouwen
- ook te gebruiken voor de Milieuthermometer Zorg.
De tool is geen vervanging voor het LTHP of de MOP. Wel geeft het inzicht en informatie waarmee het MOP kan worden aangevuld.
Tutorials
In de tool worden de stappen om deze in te vullen toegelicht. Daarnaast zijn er tutorials per onderdeel van de tool. Met de links hieronder ga je naar de tutorials onderaan deze pagina.
Tips voor invullen
- Lees Hoe maak ik een portefeuilleroutekaart
- Start met je eigen panden, maar neem huurpanden uiteindelijk ook mee. In de CO2-tool kun je aangeven of een pand eigendom of huur is. Stop de huurpanden desgewenst in een aparte CO2-tool om beter grip te houden op de investeringskosten. Lees verder over huurpanden in de CO2-tool.
- Werk van groot naar klein.
- Meerdere kleine locaties vergelijkbaar in bouwjaar/onderhoud kunnen worden samengevoegd op één tabblad.
- Als jouw instelling zeer veel locaties (>50) heeft, raden we je aan meerdere CO2-tools te gebruiken. Dit is ook handig als je routekaarten per regio wilt maken. Met het overkoepelend main dashboard kan je de tools vervolgens samenvatten.
- Begin bij het invullen van de maatregelen die je al weet. Laat dit zien aan je collega’s (de plaatjes werken motiverend!) en werk met hun verder richting de doelen van 2030 en 2050.
Veelgestelde vragen
Veel vragen over het werken met de tool zijn beantwoord bij de veelgestelde vragen.
Zo ziet de CO2-tool er uit:
Alle tutorials onder elkaar: